Titula ostala na Malom Kalemegdanu

Košarkašice Crvene zvezde odbranile su titulu šampiona Srbije, pošto su u gostima pobedile Partizan 75:45 i tako trijumfovale sa 3:1 u finalnoj seriji.

Košarkašice Crvene zvezde slave titulu prvaka Srbije foto: Instagram/@crvenazvezda_kkz

Crveno-bele su do pobede vodile Biljana Stjepanović sa 18 i Ivana Katanić sa 14 poena, dok su Nevena Naumčev i Snežana Bogićević ubacile po osam. U poraženom timu najbolja je bila Ešli Klausen sa 16 poena. Crno-bele su bolje otvorile utakmicu i posle četiri minuta povele 10:4. Zvezda je odmah odgovorila serijom 6:0 i izjednačila (10:10), ali je Partizan vezao pet poena i ponovo poveo – 15:10. Na kraju prve deonice bilo je nerešeno – 15:15. Drugu četvrtinu otvorila je Naumčev trojkom, zatim je Ivana Katanić poentirala, pa ponovo Naumčev i Katanić zaokružila seriju 14:0, pa je u 13. minutu na semaforu stajalo 15:24. Domaće su nastavile seriju promašaja i prvi put poentirale tek posle četiri minuta sa linije penala (16:24). Zvezda je nastavila da uvećava prednost, pa je u u 18. minutu, posle sedme izgubljene lopte Partizana bilo 16:30. Crno-bele su u drugoj četvrtini postigle samo jedan poen, pa je na poluvremenu bilo 16:31, što znači da je Zvezda imala seriju na kraju prve i tokom cele druge deonice neverovatnih 21:1. Ekipa trenera Dragana Vukovića je i u nastavku potpuno kontrolisala rezultat i igru, pa je u 27. minutu bilo i najvećih – 49:25, tako da je pitanje pobednika praktično već bilo rešeno. Crno-bele su u poslednjoj četvrtini pokušale da se vrate u meč šutevima za tri poena, ali nisu uspele. Zvezda je rutinski održavala veliku prednost, a posle trojke Đokićeve u 38. minutu bilo je i najvećih 75:40 za Zvezdu. Izvor: Beta