Predsednik Nove Demokratske stranke Srbije (Novi DSS) Miloš Jovanović upozorio je danas da redovna hapšenja Srba na Kosovu i rušenje objekata na Gazivodama pokazuju, kako je naveo, „svu dubinu izdaje koju je počinio predsednik Srbije Aleksandar Vučić“ prihvatanjem francusko-nemačkog sporazuma i aneksa iz Ohrida.
Jovanović je u pisanoj izjavi ocenio da je cilj "secesionističkih akcija" da se konstantnim pritiskom na srpski narod utiče na njegovo iseljenje sa Kosova i Metohije.
"Taj proces se mora pod hitno zaustaviti, nastaviti se sa politikom povlačenja priznanja, ojačati srpski narod u pokrajini i snažno afirmisati Rezolucija 1244 Saveta bezbednosti UN koja, između ostalog, nalaže i povratak srpskih snaga bezbednosti u našu južnu pokrajinu", smatra Jovanović.
On je najavio da će Novi DSS i monarhisti, kako je naveo, kao "istinska i autentična desnica", biti garant smene "nakaradnog režima i neophodne promene politike".
(FoNet, Danas)




