Ирански Корпус исламске револуционарне гарде (ИРГЦ) саопштио је данас да је извео ударе одмазде на ваздухопловну базу коју су Сједињене Америчке Државе користиле за покретање војног напада на телекомуникациони торањ на југу Ирана, пренели су данас ирански медији.

У саопштењу се наводи да су иранске ваздухопловне снаге погодиле и уништиле ваздухопловну базу из које је "агресорска америчка војска" покренула напад на телекомуникациони торањ на острву Сирик у провинцији Хормозган на југу Ирана, преноси државна телевизија Пресс.

"Након агресије коју је пре неколико сати извршила агресорска америчка војска на комуникациони торањ на острву Сирик у провинцији Хормозган, припадници ваздухопловних снага ИРГЦ циљали су ваздухопловну базу из које је покренут напад. Унапред одређени циљеви су уништени", наводи се у саопштењу.

Ваздухопловне снаге ИРГЦ-а такође су издале строго упозорење против нових војних акција, наглашавајући да ће сваки будући напад изазвати озбиљније одговоре.

ЦЕНТКОМ: Америчке снаге извеле циљане нападе на иранске радарске и командне центре

Америчка Централна команда (CENTCOM) саопштила је да су америчке снаге протеклог викенда извеле одбрамбене ударе на иранске радарске и командне центре за дронове у Горуку и на острву Кешм.

"Ови циљани одбрамбени удари изведени су у суботу и недељу као одговор на агресивне иранске акције, које су укључивале обарање америчког дрона МQ-1 који је летео изнад међународних вода. Амерички ловци су брзо реаговали и уништили иранске системе противваздушне одбране, земаљску контролну станицу и два дрона за једносмерни напад који су представљали јасну претњу бродовима који плове регионалним водама", наводи се у објави Централне команде на мрежи Икс.

Извор: РТ