Stanovnike novobeogradskih blokova u ponedeljak su probudili gust dim i sirene vatrogasnih kamiona.

U zgradi tržnog centra „Enjub“ u bloku 45 izbio je požar, a na teren je izašlo 35 vatrogasaca i 11 vozila, javila je Radio-televizija Srbije (RTS).

Požar je izbio oko šest sati ujutru, a vatra je zahvatila nekoliko lokala i krov tržnog centra.

Dvoje ljudi je povređeno u požaru i prevezeno u bolnicu, objavila je televizija N1 nezvanična saznanja.

Tri sata posle izbijanja požara, vatrogasne ekipe se još bore sa vatrenom stihijom, ali kažu da je požar pod kontrolom.

Policija je ogradila kvart u kojem se nalazi tržni centar, a lokalno stanovništvo se okupilo da isprati akciju vatrogasaca.

Stanari okolnih zgrada upozoreni su da zatvore prozore, a gust crni dim vidljiv je iz više delova grada.

Tržni centar „Enjub“ otvoren je 1995. godine i ima oko 400 lokala.

Pre pet godina, samo dva kilometra od „Enjuba“, u bloku 70, izgoreo je drugi tržni centar.

Tada su vatrogasci posle šest sati uspeli da ugase požar, ali je objekat potpuno uništen.

PravdaSrbijaGLEDAJTE UŽIVO NA PRAVDI; Skup podrške studentima optuženim za pripremu rušenja ustavnog poretka (VIDEO)

Izvor: Danas