Predsednik Nove demokratske stranke Srbije (Novi DSS) Miloš Jovanović ocenio je da je potreban dogovor svih opozicionih aktera o predsedničkom kandidatu, na predstojećim izborima, koji još uvek nisu raspisani.

"Novi DSS i autentična desnica vode jasnu i odgovornu politiku, a kada je reč o predsedničkim izborima, može da se podrži samo zajednički kandidat, u vezi s kojim bi svi opozicioni akteri postigli dogovor", izjavio je Jovanović za dnevni list "Danas", a prenela stranka.

On je naveo da se podrazumeva da bi zajednički kandidat morao da bude "prilično neutralan u političkom smislu" i dodao da je takav profil na liniji predsedničkih ovlašćenja, koja su prvenstveno reprezentativne prirode.

"Uveren sam da je dobro da sa opozicione strane bude samo jedan kandidat i ovo je jedini odgovoran pristup i jedini mogući način da se do njega dođe. Mi bismo u tim dogovorima svakako bili konstruktivni jer znamo koliki je ulog i koliko je važan istorijski trenutak", poručio je Jovanović.

(Danas, Beta)