Krajnje neobična pojava dogodila se nešto posle 17 časova danas u Beogradu - počela je da pada kiša na Vidikovcu i na Novom Beogradu dok vrućine ne popuštaju. U Beogradu je trenutno oko 35 stepeni, a pljusak na Vidikovcu je bio prilično intenzivan.
Pljusak je bio jak i u delovima Novog Beograda. Kako se može videti na specijalizovanom meteorološkom sajtu "Vreme i Radar", kišni oblaci su samo projurili kroz delove Beograda i odlaze dalje ka jugu i istoku Srbije.
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) je danas popodne na svom sajtu najavio vremenske nepogode u istočnim, severnim i brdsko-planinskim predelima zemlje. Ovi delovi Srbije biće na udaru pljuskova sa grmljavinom.
"Danas veoma toplo. U toku popodneva lokalni razvoj oblačnosti i kratkotrajni pljuskovi sa grmljavinom, češći u istočnim, severnim i brdsko-planinskim predelima.
Vetar severni i severozapadni slab i umeren i u pojačanju, naročito u Vojvodini i u oglasti grmljavinskih procesa, gde će mestimično duvati jak, a na udare kratkotrajno i olujni vetar. Najviša temperatura od 34 do 37 stepeni", navodi RHMZ.
Pravda
SrbijaOD VLADIMIRA DO VLADIMIRA: Vučićeva izdaja od Putina ka ZelenskomIzvor: Mondo





