Глумац Александар Берчек говорио је пре пар година у познатој емисији „ТВ лица као сав нормалан свет“ на РТС-у, ауторке и водитељке Татјане Петернек Алексић о стању у друштву, одласцима младих из земље и, како каже, системском урушавању поверења у будућност.

На питање водитељке да ли ћемо „ускоро живети као сав нормалан свет“, Берчек је одговорио да, по његовом мишљењу, у Србији живот већ јесте део „нормалног света“, али да се перцепција о супротном вештачки ствара.

"Ми живимо као нормалан свет, а то што ми мало драматичније схватамо, заправо, више вас наговарају на то. Знате, много је опасно то што нашој деци убијају главе да овде нема перспективе, да не вреди бити начитан... То није ништа тачно, има истине, као што и увек има истине, али тако систематично убијање перспективе наше деце свакодневним тровањем, то је недозвољиво, па чак и забрањено. Али то се ради и то се ради с намером. Нама не могу ништа више, али нашој деци могу."

ПравдаСрбијаСтудентска листа се изјаснила гласању у Кули: Дошли смо до основане сумње да је

Водитељка га је потом питала о његовом ранијем ставу, када је, како је навела, био упитан зашто није напустио земљу у периоду великих одлазака младих људи, уз напомену да се „сада неки и враћају“.

Берчек је на то реаговао оштро, доводећи у питање статистике о масовном одласку.

„Потрошили су паре од великих станова, викендица… Па не може нико да ми каже да је отишао доктор у Лондон и да тамо пере судове у кафићу, па он тамо није доктор него перач судова. Ако си доктор, доћи ћеш да лечиш овде, у Врднику или Иригу. Ако нема места у Београду – радиш тамо где има. Говорим о суштини“, рекао је глумац.

Он је додао и да су, како тврди, бројке о одласку људи често преувеличане.

„То су све преваре и лажи, и приче о 300 до 500 хиљада људи који су отишли. Јесу ли они нормални? Знате ли шта значи да вам оде 500 хиљада људи? То су будалаштине и лажи“, закључио је Берчек, а овај део из емисије која је емитована пре пар година је тренутно виралан на друштвеној мрежи ТикТок.

ПравдаСрбијаСтуденти у блокади најавили нови протест за 20. јун: Нисмо стали. Настављамо! Нови Сад

Извор: Нова