Данас је одржана седница Скупштине града Новог Сада, а током расправе у скупштинској сали, у једном тренутку се чуло како одборница Српске напредне странке Цвија Васић одговара опозицији да су "доста клали Србе".

Реклама

Одборница СНС Цвија Васић у расправи са одборником Грађанског покрета "Браво" Мираном Погачарем изјавила је следеће:

Реклама

"Неће вам успети. Доста сте ви клали Србе".

Одборници опозиције одмах су тражили да одборница СНС буде искључена са седнице, а председавајућа Дина Вучинић није реаговала.

О овоме се огласио и ГП Браво на мрежи Инстаграм истичући да је ова "скандалозно лажна изјава резултат је мржње која се негује у редовима мафијашке странке".

"Када им понестане аргумената служе се суманутим изјавама, измишљотинама и говором мржње. Нећемо одустати од борбе да свако ко шири мржњу и лажи за то и одговара! Страх од губитка фотеља покушавају да прикрију срамним оптужбама", навели су из Браво.

Опозициони одборници у Скупштини града Новог Сада данас су критиковали намеру градских власти да усвоје одлуку о пројекту "Нови Сад на води", као и намеру да власт подигне споменик за 16 људи који су погинули када се на њих обрушила надстрешница са реновиране зграде Железничке станице у Новом Саду, 1. новембра 2024. године.

Реклама

Одборник Грађанског покрета Браво Миран Погачар је оценио да пројекат "Нови Сад на води" представља "пример корупције" и да је реч о послу који се намешта приватној фирми, док се занемарује јавни интерес и уместо спортско-рекреативних површина планира се изградња објеката до 14 спратова.

Нова.рс