Полиција је у Крагујевцу у среду привела малолетника (17) због сумње да је на штанду "Србија побеђује - СНС "прекршио Закон о јавном реду и миру".

Реклама



Против малолетника Полицијска управа (ПУ) Крагујевац поднеће прекршајну пријаву због "сумње је он данас у Булевару краљице Марије у Крагујевцу са штанда Српске напредне странке скинуо и бацио две заставе са натписом те партије",

О догађају је обавештено Више јавно тужилаштво у Крагујевцу, које се изјаснило да нема елемената кривичног дела, саопштила је ПУ Крагујевац.

Малолетник ће, уз прекршајну пријаву, бити доведен судији Прекршајног суда у Крагујевцу.

У Булевару краљице Марије шест дана непрекидно траје надметање присталица које су на тротоару истакли два транспарента "Србија побеђује" и окачених транспарената на пешачкој пасарели са натписима "Студенти побеђују", 30 метара даље, које су поставили студенти и Уједињени зборови грађана Крагујевца.

Реклама

Две групе се надмећу месецима ко ће на пешачку пасарелу (Плави мост) да постави своје транспаренте.

Н1