"Министарство унутрашњих послова обавештава јавност да се данас, у Београду, на платоу испред Дома Народне Скупштине Републике Србије одржава пријављено јавно окупљање у организацији "Покрета за народ државу". На наведеном јавном окупљању присуствује око 207.000 грађана", наведено је у саопштењу МУП-а које преносимо у целости.
"Такође на јавном окупљању присуствује и око 2.600 мотоциклиста - бајкера.
Министарство посебно истиче да је наведено јавно окупљање било уредно пријављено надлежним органима од стране организатора, што је омогућило полицији да унапред планира и спроведе све мере безбедности.
Јавно окупљање протиче мирно, без инцидената, што представља још један доказ да превентивне мере и професионалан рад полиције, у сарадњи са грађанима, дају најбоље резултате.
У циљу припреме да јавно окупљање прође у најбољем реду и без нарушавања јавног реда и мира, полиција је предузела низ превентивних мера и на основу безбедносне процене планирала је мере из своје надлежности.
Министарство унутрашњих послова ће, као и до сада, у складу са законом обезбеђивати сва јавна окупљања, штитећи право грађана на мирно окупљање и обезбеђујући безбедност свих учесника и јавни ред и мир", закључује се у саопштењу МУП-а.
Директно.рс






