Председник Хрватске Зоран Милановић поново је критиковао војну параду одржану у Паризу поводом Дана Бастиље, оценивши да је реч о догађају који представља припрему за могући будући сукоб са Русијом.

Реклама

„То је урадио неко ко одлази, то је Макрон, и немам ништа против тога, али што се тиче Хрватске, немам ништа против тога. То је припрема за рат против Русије, једног дана. Нема опасности од Русије у смислу рата“, рекао је Милановић.

Он сматра да постоје они који прижељкују такав сукоб.

„То је била приватна представа. Пленковић је тамо довео полицију, видим Божиновићеве френетичне покушаје, који ме је стварно разочарао…“, рекао је Милановић, преноси Н1 Хрватска.

Говорећи о присуству председника Србије Александра Вучића на паради и односима Француске и Србије, хрватски председник оценио је да је Хрватска у тој ситуацији испала понижена.

Реклама

„Испадамо будале“, рекао је Милановић, а затим додао:

„Нека иду на параде и седе иза Вучића. Ја на то не бих пристао. Каква је то парада била? Шта је ту било форте? Ако се сложимо да је то европска парада, онда он тамо не може да седи. Ако је то Коалиција вољних, не може. Ако је то НАТО, Пленковић не може да седи иза Вучића. Ово је посебан рачун између Француске и Србије.“

Нова.рс